به زودی؛

نظامنامه مالی-مالیاتی برای تصویب و ابلاغ روانه شورای مرکزی می شود

شهاب آدم نوه سی، خزانه دار شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: نظامنامه مالی - مالیاتی پس از ویرایش نگارشی به زودی جهت تصویب و ابلاغ به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها در صحن شورای مرکزی ارائه می شود.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان، دوشنبه 22 آبان 1402، سومین جلسه خزانه داران سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها به میزبانی استان البرز تشکیل شد .

در  این جلسه که با حضور مدیران مالی استان ها و خزانه داران برگزار شد، اصلاحیه نظام نامه مالی معاملاتی استان ها مورد بررسی و ویرایش نهایی قرار گرفت و بروز رسانی شد .

این نظام نامه که ویرایش نخست آن به سال ۱۳۹۵ برمی‌گردد توسط کمیته مالی و مالیاتی استان ها تهیه شده است و به صورت نظام نامه پيشنهادي به استماع خزانه داران استان ها رسید .

شهاب آدم نوه سی، خزانه دار شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه این نظام نامه به کوشش کمیته مالی و مالیاتی استان ها تهیه شده است، گفت: لازم است از تلاش های بهروز فرح شیرازی، عضو شورای مرکزی این سازمان، مسعود شهرکی، از استان خراسان رضوی، صارم کاکایی، از استان ایلام، عیسی عبدی، از استان هرمزگان، رحمان رفیعی، از استان گیلان، هیوا واحدی، از استان کرمانشاه و زهره زحمتکش، از استان تهران و منیره رجبعلیان، از شورای مرکزی که مجموعه مدیران مالی عضو این کمیته را تشکیل می‌دهند، قدردانی شود.

وی افرود : این جلسه با حضور مشاور بیمه تامین اجتماعی، آقای رازه و مشاور مالیاتی استان یزد، آقای دری، به بررسی و اصلاح نهایی این نظام نامه پر اهمیت پرداخت. این نظام نامه پس از ویرایش نگارشی به زودی جهت تصویب و ابلاغ به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها در صحن شورای مرکزی ارائه می شود.

در ادامه بهروز فرح شیرازی، نماینده شورای مرکزی این سازمان که ارائه این دستور کار را در این جلسه برعهده داشت، گفت: در این نظام نامه آخرین تغییرات قوانین مرتبط لحاظ و سعی شده به جهت انضباط بیشتر مالی، چهارچوبی نظام مندتر با قابلیت اجرایی در تمام استان‌های کشور ارائه شود. این چهارچوب به گونه ای تنظیم شده که قابلیت انطباق، تعامل ساختاری و هماهنگی با تمامی قوانین مرتبط را داشته باشد.

وی ادامه داد: این جلسه با حضور، مشارکت و نظارت مجید جی افرام، نماینده هیات رئیسه و کمیسیون حقوقی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان، برگزار شد.